plaka tanima sistemi Fundamentals Explained

Plaka 'tanıma' ve plaka 'yakalama' farklıdır. Terimler sıklıkla birbirinin yerine kullanıldığından karışıklığa neden olmaması için öncelikle bu kavramları açıklığa kavuşturalım.

39. Plaka Tanıma Sistemi, aşağıdaki durumlarda plaka tanıma başarı oranı değerlendirilmesinin dışında tutulacaktır:

45. Plaka Tanıma Yazılımına kullanıcı advertisementı ve şifre ile giriş yapılmalı, yetkili sicil numarası ve şifresi ile tanımlanmış bir operatör tarafından plaka tanıma sistemi veri tabanına ulaşılabilmelidir.

Gelişen teknoloji sayesinde artworkık Plaka Tanıma Sistemleri gardenımı ile trafikte ki bir aracın plaka bilgilerini standart bir kamera ile kayıt altına almak ve bu aracın tekibini yapmak veya herhangi bir hizmet için tanınmasını sağlamak mümkündür.

Sistem otomatik olarak her gelen aracın plakasını tanır ve milisaniyeler mertebesinde abone olup olmadığını sorgular; araç abone ise otomatik bariyer açılarak aracın otoparka girişi sağlanır. Otomatik geçiş izni verilen araç bilgileri ve araç plakası, araç sahibinin bilgileri ile birlikte sisteme girilir.

Otoyol plaka tanıma sistemi belirlenen güzergahtaki otoyolların üzerine kurulan,çalıntıve aranan araçların tespit edilmesi amaçlanarak kullanılan sistemlerdir.Otoyol plaka tanıma sistemi aynı zamanda iki farklı noktaya kurularak iki nokta arasındaki yasal hız sınırının ihlal edilmesinin tespiti içinde kullanılmaktadır.

40. Plaka Tanıma Yazılımı enerji kesintilerinde reset gibi işlemler gerektirmeden yeniden çalışabilmelidir.

OTOYOL Plaka Tanıma Sistemi, çalıntı ve aranan araçların yakalanması için geliştirilmiştir. Genellikle MOBESE projelerinde kullanılan otoyol plaka tanıma sistemi, otoyol şeritlerine konulan kameralarla plaka tanımlaması yapmaktadır.

Plaka tanıma sistemleri hırsızlık, kaçakçılık gibi durumlarda kullanılan yüksek güvenlik önlemlerinden biridir. Bu sebepten saldırgan kişiler tarafından ilk etapta ortadan kaldırılmak istenmeleri oldukça normaldir. Plaka tanıma sistemini bu kişilerden ve saldırgan tutumlarından korumak için kameraların yeterince dayanıklı ve saldırılara karşı korumalı malzemelerden üretilmiş olması gerekir.

Plaka Tanıma Sistemi; plaka karakterlerini tanımlayan, tanımlanan karakterleri plaka tanima sistemleri yedekleyebilen, plakası okunan araçların bilgilerini sorgulayıp tanımlayabilen bir sistemdir.

It looks like you might be owning complications actively playing plaka tanima sistemleri this online video. If that's so, you should attempt restarting your browser.

Amaç giriş ve çıkıştaki kontrol nedeni ile yaşanan trafik sıkışıklığını ortadan kaldırmaktır.Aynı zamanda okunan plaka resimleri sistemde resim dosyası olarak kaydedildiği için bir çeşit güvenlik sistemi vazifeside görmektedir.Resimler bilgisayar belleğine bağlı olarak ortalama five ila ten yıl arasında saklanabilmektedir.

Fakat işlemci ram dediğimiz ara birimden kendine gönderilen iş parçacıklarını istenen zaman aralığında (milisaniyeler söz konusu) bitiremiyorsa sürekli arkada iş parçacıkları birikecek ve bu durum bilgisayarın donması yada cevap veremiyor olması durumuna kadar gidecektir.Tavsiye edilen kamera/ bilgisayar konfigrasyonu şu şekildedir.

Kameralar ve OCR yazılımları aynı firma tarafından yapıldığından son derece hızlı ve yüksek performans ile tanıma işlemi gerçekleşir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *